כשמגנום פגש את סאצ'ין (או איך טיולים עם כלבים גורמים לך לדבר עם אנשים ברחוב)

בכל שישי אנחנו בחוף הכלבים ביפו, אבל הפעם קפצנו גם לשוק הפשפשים. לא ידענו איך מגנום יגיב, אבל היה דווקא בסדר. אפילו מצאנו חבר חדש הולך על שתיים

100 מטר

כ-3 שעות

כל עונות השנה

חורף, קיץ, סתיו או אביב, אנחנו מגיעים ביום שישי לחוף הכלבים. בדרך כלל משתדלים גם לשלב ריצה בטיילת (מגנום לא ממש מתחבר, אבל בשביל כושר צריכים לסבול). במשך חצי שנה רצנו בכל שישי, ועכשיו אחרי מרוץ הלילה של תל אביב, החלטנו שמגיעה לנו מנוחה. יצאנו כרגיל, על הבוקר, אבל במקום לרוץ בטיילת הלכנו ישר לחוף הכלבים. 

למה זה מתאים לכלבים?

קודם כל כי זה חוף הכלבים כאילו. דבר שני, כי זה המקום האהוב על מגנום בעולם. מגנום הוא כלב חששן, יש שיגידו פחדן, אבל כבר מאז החודש הראשון שלו אצלנו, ברור שבחוף הכלבים הוא מרגיש בבית. בהתחלה הוא פחד להיכנס למים, היום הוא נכנס גם כשאנחנו בחוץ. הוא רץ, משחק עם כלבים ופשוט מרגיש חופשי ומאושר.

איך מגיעים?

כדי להגיע לחוף הכלבים כותבים ב-Waze חניון בית האצ”ל – הוא נמצא ממש ליד החוף. זה חניון של אחוזות החוף, לכן המחיר סביר, ותושבי תל אביב נהנים גם מהנחה של 75%. 

טיפ: אם החניון נראה עמוס, אפשר לחנות בחניון התחנה, שנמצא בערך 50 מטר משם ויש בו אינסוף מקומות חניה.

מה יש בחוף? ים, שמים, והרבה מרחב בו הכלב יכול לרוץ. מגנום מת על זה. זה כנראה המקום בו הוא הכי משוחרר. הוא כלב לחוץ יחסית, והמרחב של הים מסייע לו לפחד הרבה פחות.

כדאי להגיע מוקדם, סביבות 8-9 בבוקר, אלה השעות בהן יש יחסית הרבה כלבים אחרים. הכלב שלכם ישחק ויוציא מרץ, אתם תשבו ותירגעו. 

סיפור דרך

השארנו את הרכב בחניון בית האצ”ל, ממש בכניסה לחוף. אפשר גם לנסות למצוא מקום פנוי בחניון החינמי שנמצא קצת דרומה משם. 

מהרכב פנינו ישר לחוף, ומגנום העצלן שלנו היה הכי שמח בעולם שהיום לא צריך לרוץ, רק לשחק…

כבר אמרתי שזה היה יום חורפי? מה זה אומר יום חורפי בחוף הכלבים? קודם כל זה אומר שהחוף הרבה יותר צר, כי הגלים מכסים אותו. זה גם אומר פחות מרחבים לרוץ. וזה אומר הרבה פחות כלבים בחוף. באותו יום הכלבים הרגילים, אלה שאנחנו פוגשים בכל שבוע לא היו. במקומם מצאנו חברים חדשים, אבל הם לא השביעו את התאבון של מגנום למשחקים. 

כדי לגרום לו להוציא אנרגיה בכל זאת הסתובבנו על קו החוף לכיוון דרום. הזמנות מצוינת לעשות למגנום בוק.

אחרי בערך שעה של טיול חופשי הבטן התחילה לקרקר. מה אוכלים באזור כיכר השעון? פנינו לשוק הפשפשים. 

איך מגיעים אתם שואלים? המשכנו על החוף לכיוון דרום, עד שהוא נגמר בחומות של יפו העתיקה. שם עלינו במדרגות, המשכנו לכיוון כיכר השעון, משם ימינה לרחוב דוד רזיאל, ואחרי 50 מטר פונים שמאלה (מזרחה) לרחוב בית אשל. אנחנו היינו רעבים (אמרתי את זה?), לכן בחרנו מקום לאכול בו, אבל אתם יכולים סתם להסתובב.

האם כדאי להגיע עם כלב לשוק הפשפשים?

תלוי. לנו הלך טוב הפעם. 

זו הייתה הפעם הראשונה שלקחנו את מגנום למקום הומה אנשים מאז הניסיון הקודם בדיזנגוף (זה היה יום קיץ לוהט. עדי קפצה לסנטר, ואני רציתי לעבוד על המחשב בבית קפה, לקחתי איתי את מגנום. עדי מיהרה, ואני נשארתי עם כלב שלא מסכים לזוז לשום כיוון. היה חם. מאוד חם. ישבתי לידו על המדרכה בערך שעתיים. בזמן הזה זזנו לפעמים מצל לצל, לא שצל עוזר בתל אביב של הקיץ). 

מאז מגנום עבר דרך ארוכה, והפך לכלב אמיץ יותר. כלב שמוכן ללכת בשוק הפשפשים. כלב שלא מוכן לשבת בשקט בזמן שאנחנו אוכלים חצ’פורי. כן החלטנו לאכול חצ’פורי. עדי אוהבת בצק, שגיא אוהב חביתת עין. ראינו את הטאבון ונדלקנו.

התור לא היה ארוך, אבל היו שם עיכובים מוזרים וקשיי שפה, ופתאום מצאנו את עצמנו מדברים עם בחור הודי מאנגליה שהגיע לישראל אתמול וחוזר ללונדון בשבוע הבא. למה דיברנו איתו? “your dog so cute”, ככה התחילה השיחה. בלי מגנום לא היינו מדברים עם אף אחד ברחוב, אבל מה שכלב עושה לך.

אז אכלנו עם הבחור, שהתברר ששמו סאצ’ין, שיש לו לינקדאין, ושעכשיו אנחנו חברים.

בסוף חזרנו לאוטו, אבל סתם כי כבר היינו  עייפים. אתם יכולים להסתובב ברחובות השוק, להתבונן בחפצי אמנות, רהיטים לבית או סתם שטויות שמעניינות אתכם. יש שם הרבה. בהצלחה 🙂

לאן ממשיכים מכאן?

מה עכשיו?