בלי מילים מפוצצות:
5 טיפים לכתיבת תוכן טוב יותר

האינטרנט מלא בכתבות שמסבירות איך לכתוב תוכן שידביק את הקוראים למסך או יגרום לתוכן שלכם לנצח. אבל עזבו פיצוצים, בואו נתחיל מהבסיס. קבלו 5 עקרונות קטנים שיעזרו לכם לכתוב בהיר וטוב יותר.

בלי פיצוצים. 5 טיפים פרקטיים לכתיבה טובה

01

תכתבו קצר.

תכתבו משפטים קצרים. כמה קצרים? 5 עד 15 מילים למשפט זה מספיק בהחלט. ברור שלפעמים צריך משפט ארוך יותר, אבל לרוב זה יהיה מעיק. עדיף לשים נקודה. ולכתוב משפט נוסף.

תכתבו פסקאות קצרות. כמה קצרות? בין 50 ל-80 מילים ובכל מקרה לא יותר מ-100. למה? כי פסקאות ארוכות מעייפות, קשות לקריאה ומכוערות לעיצוב. אם יש לכם הרבה מה לומר בנושא, תעשו אנטר

ותכתבו עוד פסקה.

02

תחסכו בתיאורים.

לנו הכותבים יש נטיה לכתוב יותר מדי. לפרט, לחפור, להסביר. לתאר יותר מדי. טוב חפרתי. בקיצור, דוגמאות זה מצוין, אבל את התיאורים הארוכים תשמרו לשירים שאתם כותבים למגירה.

03

תשתמשו בכותרות משנה.

בערך 75% מהקוראים באינטרנט, מדלגים על הפסקאות וקוראים רק את הכותרות. אם לא תכתבו כותרות משנה – הם ידלגו ישר לסוף. תכתבו כותרת משנה לכל 2-3 פסקאות. זה יעשה לכם סדר בראש ויגדיל את הסיכוי שמישהו יקרא את מה שכתבתם.

04

תכתבו כאילו אתם מדברים. 

אנשים נוטים לכתוב בשפה גבוהה, מה שמקשה עליהם להביע את עצמם באופן ברור. כתיבה טובה היא כזו שמדברת אל הקורא בגובה העיניים. נכון, יש מקרים בהם צריך לכתוב בשפה גבוהה יותר, אבל במרבית המקרים כדאי לכתוב בשפה יומיומית.

05

תקראו שוב את מה שכתבתם. ושוב. 

אחד החלקים החשובים ביותר במלאכת הכתיבה היא העריכה. 

לפני שאתם מפרסמים את מה שכתבתם, אתם חייבים לקרוא את זה שוב ושוב, בסבלנות. למחוק, להוסיף, לשנות. זה ישדרג את הטקסט שלכם ברמות. נסו גם להקריא את הטקסט בקול, ותגלו בו נדבכים חבויים שלא ראיתם במהלך הכתיבה.

אלה היו הטיפים שלי. מקווה שהחכמתם.

אם אתם עושים את צעדיכם הראשונים בעולם התוכן, אתם מוזמנים לקרוא את המדריך לכותב התוכן המתחיל.

לאן עכשיו?